• Doğalgaz Acil İhbar Hattı : 187
  • Tel : 444 0 187
  • Whatsapp : 0552 187 0 187
  • Bip : 0538 882 91 91

KAMUOYUNA DUYURU05.07.2015 tarihinde saat 15.30 sularında Sorgun ilçemizde ÇEDAŞ (Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş) tarafından yapılan elektrik şebekesinin yer altına alınması çalışması sırasında doğal şebekesine hasar verilmiştir.

Hasar anında aynı mahallede aynı ekibin başka bir sokaktaki kazısını kontrol eden acil müdahale ekiplerimiz derhal ilgili vanaları kapatarak herhangi bir yangına sebebiyet vermeden gaz akışını kesmiş ve çevrede gerekli emniyet tedbirlerini almıştır. Kesintiyle ilgili Belediye anons sistemi ve Çağrı merkezlerimiz vasıtasıyla bilgilendirmeler yapılmıştır.

Hasar gören şebekemizin doğal gaz ana taşıyıcı hat olması sebebiyle şehrin tamamına yakını gazsız kalmıştır. Hasarın onarılıp doğal gazın vatandaşın hizmetine bir an önce sunulması için Yozgat Merkez, Çorum ve Çankırı’dan takviye ekipler oluşturulmuş ve bütün işlemler (kazı, kaynak, kontrol, vs.) tamamlanarak saat 23.30’da şebekeye yeniden gaz verilmiştir.

Uzun süreli doğal gaz kesintisi oluştuktan sonra şebekeye yeniden doğal gaz arz edildiğinde bir güvenlik tedbiri olarak binalara gaz girişi otomatik olarak kesilmektedir. Bu durumda binaların gaz arzı gerekli kontroller yapıldıktan sonra uzman personelimiz tarafından sağlanarak vatandaşımızın doğal gazı güvenli bir şekilde kullanması sağlanmaktadır. Sorgun ilçemizde 4.500 binada 13.200 daire ve işyerinde doğal gaz kullanılmaktadır. Bu miktardaki bina ve daireler tek tek personelimiz tarafından kontrol edilmektedir. Bu kontrol işlemi gece saat 02.45’e kadar sürdürülmüş sahur vaktinden önce ilçenin önemli bir kısmının gaz arzı sağlanmıştır. İlçede halen 21 personelle gaz verme çalışmaları devam etmekte olup saat 19.00 sularında tamamlanmış olacaktır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.