• Doğalgaz Acil İhbar Hattı : 187
  • Tel : 444 0 187
  • Whatsapp : 0552 187 0 187
  • Bip : 0538 882 91 91

SÜRMELİGAZ EKİPLERİ FACİAYI ÖNLEDİ!Yerköy’de çöken 5 katlı binada daha önceden tedbirini alan Sürmeligaz ekipleri gaz kesimini yaparak olası bir faciayı önlemiş oldu. 

Kırşehir'in Çiçekdağı İlçesi'nde geçen 10 Ocak'ta meydana gelen 4.9 büyüklüğündeki depremde, komşu Yerköy İlçesi'nde 10 ailenin yaşadığı 5 katlı binada hasar meydana gelmesinden sonra Sürmeligaz ekipleri olası bir facianın önüne geçmek için gazı kesti.

Sürmeligaz İşletme Müdürü İhsan Salman yaptığı açıklamada, 10 Ocak tarihinde meydana gelen deprem sonrasında yapılan incelemelerimiz sonucunda yüzde 80 hasar gören binada aboneliklerin iptali ve gaz kesme işlemini yaptık. Zaten bina çökme tehlikesine karşı boşaltılmıştı. Bizlerde gazı keserek çökme anında meydana gelecek olası patlama ve yangına karşı tedbirimizi aldık. Binanın çökmesi sonrasında da ekiplerimiz olay yerine giderek tekrar ölçüm yaptıktan sonra bina içerisinde kalan birilerinin olup olmadığı konusunda ekiplere de yardımcı oldular. Yıkılan binada can kaybının olmaması bizleri sevindirdi dedi.