• Doğalgaz Acil İhbar Hattı : 187
  • Tel : 444 0 187
  • Whatsapp : 0552 187 0 187
  • Bip : 0538 882 91 91

Salman:"Periyodik kontrollerimiz devam ediyor"Sürmeligaz İşletme Müdürü İhsan Salman, şirketin geriye dönük tesisat kontrolleri gerçekleştirmekte olduğunu ve doğal gaz arzı sağlanmış tesisatların güvenli gaz kullanımını temin etmek amacıyla kontrol sürecinin devam ettiğini söyledi.

Sürmeligaz İşletme Müdürü İhsan Salman, şirket olarak öncelikli amaçlarının şehirde doğalgaz kullanımını yaygınlaştırarak, hava kalitesini artırmak ve gelecek nesillere yaşanabilir bir ortam tesis etmek olduğunu ifade etti.

İhsan Salman, ölümle sonuçlanabilen üzücü kazaların önüne geçilebilmesi için doğalgaz tesisatlarının yetkili firmalar tarafından yapılması, cihaz ve ekipman bakımlarının da aynı şekilde yetkili servisler vasıtasıyla yapılması gerektiğine dikkat çekerek,

Geriye dönük kontrol kapsamında; tesisatların kontrol edildiğini söyleyen Salman: “Şirketimiz tarafından belirlenen saatte; teknik donanıma sahip ekiplerimiz tarafından periyodik tesisat kontrol işlemi gerçekleştirilmekte olup tesisatın uygun görülmesi durumunda doğal gaz kullanımına izin verilmektedir. Tesisat kontrollerinde kaçak ya da usulsüz doğal gaz kullanımı tespit edilmesi durumunda doğal gaz arzı durdurulmakta ve gerekli cezai müeyyideler uygulanmaktadır. Tesisatın bakımsızlığı nedeni ile kullanım ömrünü tamamlamış ekip veya ekipmanların değiştirilmesi talep edilerek tadilat veya bakım yaptıracak abonelerimize şirketimiz tarafından yetkilendirilmiş firmaların aracılığıyla tesisat tadilatı yaptırması gerekliliği bildirilmektedir.

Mevzu bahis olan yetkili firmaların listesi http://www.surmeligaz.com.tr/SertifikaliAktifFirmalar.aspx linki altında yayınlanmaktadır. Yetkili firma tarafından mevzuatlara ve şartnamelere uygun hale getirilen doğal gaz tesisatı için yetkili firma tarafından randevusu talep edilmekte; şirketimiz tarafından aynı güne veya bir sonraki işgününe randevu verilerek kontrol işlemi tekrar gerçekleştirilmektedir. Tesisatların mevzuatlara ve şartnamelere uygunluğunun tespit edilmesi halinde doğal gaz arzı tekrar sağlanmaktadır. Yapılan bu kontrollerle ilgili olarak şirketimiz tarafından herhangi bir ücret talep edilmemektedir” dedi.