• Doğalgaz Acil İhbar Hattı : 187
  • Tel : 444 0 187
  • Whatsapp : 0552 187 0 187
  • Bip : 0538 882 91 91

İNSAN KAYNAKLARI POLITIKAMIZ

İNSAN KAYNAKLARI POLITIKAMIZİNSAN KAYNAKLARI POLITIKAMIZ

1.Şirketin misyonları doğrultusunda gerekli niteliklere sahip kişilerin istihdamını sağlamak

2.Personelin mesleki bilgi ve yeteneklerine göre istihdam şartları sağlamak

3.Personelin kendisini yetiştirmesi için adil ve eşit imkânlar sağlamak

4.Şirketin hedeflerinin gerçekleştirilebilmesi için, çalışanları verimlilik, karlılık ve etkin olma ilkelerine uygun olarak, maliyet bilinci içinde çalışmaya teşvik etmek

5.Personelin görüş ve fikirlerini yönetime kolaylıkla aktarabilmesini sağlamak

6.Personelin birbirleriyle etkin iletişim kurmalarını sağlamak

7.Personele rahat, modern ve güvenli bir iş ortamı sağlamak

8.Personeli başarılı olmaya teşvik etmek, yetenekli ve başarılı personelin girişimciliğini desteklemek, başarılı olanları ödüllendirmek

9.Personeli ilgilendiren konularda, personeli zamanında haberdar etmek

10.Personelin dili, dini, ırkı ne olursa olsun saygı duymak, haklarını korumak

11.Personele çalışma alanlarına göre eğitimler sunmak


İşe alım süreci;

Personel adayları, Web sitemizde yer alan iş başvuru formunu internet,fax veya elden teslim suretiyle şirketimize ulaştırırlar. İnsan Kaynakları Merkezimizce yazılı ve sözlü mülakattan geçip,aranılan kriterlerlere uygunlukları tespit edilen adaylar yaklaşık 1 aylık oryantasyon sürecini geçirirler. Bu süreç içerisinde tüm birimlerden teknik bilgiler toplanarak personelin her alanda yorum kabiliyeti ve çözüm odaklı analitik düşünce mantığını kavraması sağlanır. Daha sonra şirket içi ve iş başı eğitimleriyle donatılan adaylar, Bilgi Teknolojileri Müdürlüğünce sistem eğitimine tabi tutulup işe hazır konuma geldiklerinde 2 aylık deneme süreci sonrasında işe başlarlar.


Faaliyetlerimiz

SürmeliGaz, personelinden maksimum verimlilik elde edebilmek adına, tüm branşlarda eğitim faaliyetleri yürütmektedir. İnsan Kaynakları Merkezinin aktif olarak yer aldığı bu eğitimlerde personelin teknik ve yönetimsel anlamda gelişimi esas alınır.Bu eğitimler personelin kendi özel hayatında kullanacağı kişisel gelişim süreçlerini de kapsamaktadır.


Staj

SürmeliGaz, öğrencilere staj olanağı sağlayarak bir yandan sektörel gelişime katkı sağlarken diğer yandan da potansiyel ekip arkadaşlarını belirleme şansını elde eder.Stajlar kış ve yaz olmak üzere iki dönemde gerçekleştirilir.Staj zorunluluğu bulunan adaylar SürmeliGaz’a gelerek Stajyer Öğrenci Başvuru Formlarını doldurmak suretiyle staj başvurusunda bulunurlar. Başvuru esnasında üniversite öğrencisi adayların stajlarının zorunlu olduğuna dair belge ibraz etmeleri gerekir. Birimlerin stajyer ihtiyaçları göz önünde tutularak belirlenen adaylar, İnsan Kaynakları Merkezi ve ilgili birim ile yapılan mülakat doğrultusunda staja kabul edilirler.